
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Last Time Buy |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 20V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 22.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 32.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PGSMAJ20A E2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 284V 504V DO204AL
TVS DIODE 5V 9.6V DO214AB
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AB
FIXED IND 22NH 1.3A 86 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 24V 200W
DIODE TVS 400W SMA
DC DC CONVERTER 2V 40W