
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 33.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 37.1V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 53.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMCJ5647AE3/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 7.5V 14.3V DO204AC
TVS DIODE 160V 259V DO204AL
TVS DIODE 8V 15V DO204AC
TRANS NPN 40V 800MA TO18 5PK
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AB
FIXED IND 300UH 145MA 8.6 OHM TH
CONN RCPT HSG MALE 4POS PNL MT