
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 11V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 20.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 149A |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3KASMC11HE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 85.5V 143.85V DO204AC
TVS DIODE 17.8V 31.9V 1.5KE
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AC
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
CRYSTAL 20.0000MHZ 8PF SMD
TVS DIODE 11V 20.1V DO214AB
SQUARE FLANGE RECEPTACLE