
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 55.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 61.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 98V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4.1A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P4KE68-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 13.6V 22V DO214AC
TVS DIODE 64.1V 103V DO204AC
DIODE TVS 400W SMA
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVDS
3.50 MM TERMINAL BLOCK PLUG, VER
TVS DIODE 55.1V 98V DO204AL