MASMBJ2K3.3E3
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 3.3V 5.8V DO214AA
DataSheet
MASMBJ2K3.3E3 PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V
Voltage - Breakdown (Min):4.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:5.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:2000W (2kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)