P4SMAJ56A
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIO 400W 56V 77V UNI SMA
DataSheet
P4SMAJ56A PDF
Type Description
Series:P4SMAJ
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):56V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:77V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)