SMP26-E3/85A
Description
TVS DIODE 26V 46.6V DO220AA
DataSheet
SMP26-E3/85A PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:46.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.6A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)