20KPA96-B
Description
TVS DIODE 96V 162.75V P600
DataSheet
20KPA96-B PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):96V
Voltage - Breakdown (Min):101.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:162.75V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):130.3A
Power - Peak Pulse:20000W (20kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)