
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 300V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 333V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 482V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.1A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1.5SMC350AHE3_A/H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO204AL
TVS DIODE 36V 64.3V DO214AA
TVS DIODE 150V 268V DO214AA
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ LVPECL
FAN BLWR CENT 261X125MM 115VAC
CONN HEADER SMD 22POS 0.8MM
TVS DIODE 300V 482V DO214AB