
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, BZW04 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 111V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 124V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 179V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.2A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of BZW04-110HR1G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28V 45.4V DO214AB
TVS DIODE 21.8V 39.1V DO213AB
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO214AC
CONN HEADER VERT 12POS 1.27MM
TVS DIODE 111V 179V DO204AL
M55342K 100PPM 0705 11K 0.1% T W
RF SHIELD 2.75" X 3.25" T/H