
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P6SMB-E |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 300V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 332V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 482V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.3A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P6SMB350A-E is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO220AA
TVS DIODE 120V 193V P600
TVS DIODE 22V 35.5V SMC
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CONN FMALE INSERT 17POS SOLDER
TVS SURF MT DO214AA - P6SMB350A
ER 37C 37#16 SKT RECP LINE