P4FMAJ68CA
Manufacturer
Rectron USA
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 400W 68V 92V BI SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
P4FMAJ68CA PDF
Type Description
Series:P4FMAF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):68V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:92V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)