
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 154V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 171V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 246V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 6.1A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | 1.5KE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1.5KE180CAHE3/51 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 168V 286.02V P600
TVS DIODE 21.8V 39.1V 1.5KE
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AB
XTAL OSC XO 44.5080MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 166.66666MHZ LVCMOS
TVS DIODE 154V 246V 1.5KE
RES 562K OHM 0.1% 1/10W 0805