ESDA14V2-4BF2
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 12V 5FLIPCHIP
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ESDA14V2-4BF2 PDF
Type Description
Series:ESDA, TRANSIL™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:2
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):14.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:50W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)