SMA6F13CA
Description
TVS DIO 600W 13V 21.5V BI SMAF
DataSheet
SMA6F13CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14.4V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)