
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5KE |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 434V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 459V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 732.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 2.1A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-201 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1.5KE510C-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 18V 25.5V 1.5KE
TVS DIODE 18.8V 30.6V DO214AB
TVS DIODE 53V 85V DO204AL
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ LVDS
TVS DIODE 434V 732.9V DO201
TERM BLOCK MARKER