
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 60V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 67.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 108V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 13.9A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SMCJ6060/TR13 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 70V 113V DO214AB
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO204AC
TVS DIODE 8V 15V DO214AA
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
TVS DIODE 60V 108V DO214AB
CONN RCPT 3POS 0.1 GOLD PCB
CAP FILM 0.068UF 5% 400VDC RAD