
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 9.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 10.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 96.2A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TPSMC11AHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 17V 30.5V DO214AC
TVS DIODE 145V 245.7V DO201
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO214AB
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO214AB
CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM
PCB TERMINAL
DC DC CONVERTER 72V 75W