
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.37V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.19V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.8V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 109A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-201AA, DO-27, Axial |
| Supplier Device Package: | 1.5KE |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1.5KE9.1HE3/73 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 60V 96.8V P600
TVS DIODE 130V 209V DO214AC
TVS DIODE 11V 20.1V DO214AA
XTAL OSC XO 11.9990MHZ CMOS SMD
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVCMOS
TVS DIODE 7.37V 13.8V 1.5KE
DC DC CONVERTER 28V 100W