
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, P6SMB, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 19V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 27.7V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 21.7A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P6SMB20AHE3_A/I is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 121V 215V 1.5KE
TVS DIODE 31.6V 56.4V 1.5KE
TVS DIODE 243V 430V DO204AL
XTAL OSC VCXO 161.13281MHZ
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
TVS DIODE DO214AA
MEMS OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD