P6FMBJ600CA
Description
TVS DIODE 600W 600V 820V BI SMB
DataSheet
P6FMBJ600CA PDF
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):600V
Voltage - Breakdown (Min):-
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:820V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)