SMPC70ANHM3/H
Description
1.5KW 70V 5% UNIDIR SMPC TVS
DataSheet
SMPC70ANHM3/H PDF
Type Description
Series:TransZorb®
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):70V
Voltage - Breakdown (Min):77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.3A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)