MXPLAD36KP24CAE3
Description
TVS DIODE 24V 39.8V PLAD
DataSheet
MXPLAD36KP24CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:39.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):905A
Power - Peak Pulse:36000W (36kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)