ATV66SM814A-G
Description
TVS DIODE 14V 23.2V DO218AB
DataSheet
ATV66SM814A-G PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):284A
Power - Peak Pulse:6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)