MX1.5KE30CAE3
Description
TVS DIODE 25.6V 41.4V CASE-1
DataSheet
MX1.5KE30CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):25.6V
Voltage - Breakdown (Min):28.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:41.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):36A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)