30KPA300A-HR
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 300V 484V P600
DataSheet
30KPA300A-HR PDF
Type Description
Series:30KPA-HR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):300V
Voltage - Breakdown (Min):334V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:484V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):62A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TA)