MXLPLAD30KP64CA
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 64V 103V PLAD
DataSheet
MXLPLAD30KP64CA PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
Voltage - Breakdown (Min):71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):294A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)