MALCE20A
Description
TVS DIODE 20V 32.4V CASE-1
DataSheet
MALCE20A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):46A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:100pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)