MPLAD18KP10CAE3
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 10V 17V PLAD
DataSheet
MPLAD18KP10CAE3 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1059A (1.059kA)
Power - Peak Pulse:18000W (18kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)