MX1.5KE27AE3
Description
TVS DIODE 23.1V 37.5V CASE-1
DataSheet
MX1.5KE27AE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):23.1V
Voltage - Breakdown (Min):25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:37.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):40A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)