EP-USB-4-D25
Manufacturer
Digi
VIGOR # :
Description
4 PRT DB-25 RS232-USB CONVERTER
Catalog
Adapters, Converters
DataSheet
EP-USB-4-D25 PDF
Type Description
Series:Edgeport®
Package:Box
Part Status:Active
Type:USB to Serial
Convert From (Adapter End):USB - B 2.0 Female
Convert To (Adapter End):D-Sub 25 Pos (DB25) Male (4)
Interface:RS-232
Features:-
Utilized IC / Part:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
I-2542-B
I-2542-B
RS-232/422/485 TO SINGLE-MODE 15
U444-06N-VGUB-C
U444-06N-VGUB-C
USB 3.1 GEN 1 USB-C TO VGA ADAPT
P116-003-HD-U
P116-003-HD-U
VGA TO HDMI CONVERTER ADAPTER
HC0603CG270F201
HC0603CG270F201
CAP CER 27PF 200V C0G/NP0 0603
RM25C32C-BSNC-T
RM25C32C-BSNC-T
IC CBRAM 32KBIT SPI 5MHZ 8SOIC