PF170C4B
Description
COMPUTER PRIVACY FILTER 17.0"
DataSheet
PF170C4B PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Privacy Filter
Applications:LCD Monitor
Diagonal Screen Size:17.0" (18.09", 433mm)
Viewing Area:338.00mm W x 271.00mm H
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PFNAP003
PFNAP003
PRIVACY FILTER MACBOOK 15"
PF14.1W
PF14.1W
COMPUTER PRIVACY FILTER 14.1" W
PRIVACY FILM LAPTOP 13.3"
SENSOR DISTRIBUTOR
PF170C4B
PF170C4B
COMPUTER PRIVACY FILTER 17.0"
GMV-S00-2KS1
GMV-S00-2KS1
VS 96 WELL USB LIC KEY WIN 7
RN732BTTD77R7C25
RN732BTTD77R7C25
RES 77.7 OHM 0.25% 1/8W 1206