HM2C06D0C010N9
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CONN RECEPT 10POS 2MM IDC
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
DataSheet
HM2C06D0C010N9 PDF
Type Description
Series:Millipacs®
Package:Tray
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Sockets
Connector Style:LF 2
Number of Positions:10
Number of Positions Loaded:All
Pitch:0.079" (2.00mm)