UTS12DCGR
Manufacturer
Souriau-Sunbank by Eaton
VIGOR # :
Description
CONN SEALING COVER 12 BLACK
Catalog
Circular Connectors - Accessories
DataSheet
UTS12DCGR PDF
Type Description
Series:Trim Trio® UTS
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Cap (Cover), Sealing
For Use With/Related Products:Trim Trio® UTS Jam Nut Receptacles
Shell Size - Insert:12
Material:Thermoplastic
Features:Contains Strap with Ring, Dust Tight, Waterproof
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GMA.1B.030.DG
GMA.1B.030.DG
CONN STRAIN RELIEF GRAY
MS3180-12C
MS3180-12C
CONN PROTECTIVE COVER 12 OLIVE
PXM7088/1315
PXM7088/1315
CONN CABLE GLAND SET LIGHT GRAY
RT0805WRC07280RL
RT0805WRC07280RL
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/8W 0805
45-2T00.10E0.000
45-2T00.10E0.000
INDICATOR ACTUATOR FULL FACE ILL
UTS12DCGR
UTS12DCGR
CONN SEALING COVER 12 BLACK
TLV70012QDDCRQ1
TLV70012QDDCRQ1
IC REG LINEAR 1.2V 300MA SOT23-5