PLBR00600
Manufacturer
VEAM
VIGOR # :
Description
CONN STRAIN RELIEF BLACK
Catalog
Circular Connectors - Accessories
DataSheet
PLBR00600 PDF
Type Description
Series:PL
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Strain Relief
For Use With/Related Products:PL Connectors with Strain Relief Nut
Shell Size - Insert:-
Material:Silicon
Features:-
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HDC16-3
HDC16-3
CONN PROTECTIVE COVER 3 GRAY
AHDC-16-9
AHDC-16-9
CONN COVER GRAY RCPT 9POS
CONN WIRE SEAL BLUE
CRCW0805845RFKEAHP
CRCW0805845RFKEAHP
RES SMD 845 OHM 1% 1/2W 0805
RP73D2A93R1BTDF
RP73D2A93R1BTDF
RES SMD 93.1 OHM 0.1% 1/8W 0805
P6SMBJ45A
P6SMBJ45A
TVS SMB 45V 600W UNI