MS24265R22B32S9-LC
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
VIGOR # :
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
MS24265R22B32S9-LC PDF
Type Description
Series:Military, MIL-DTL-26500
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:32 (Power)
Shell Size - Insert:22-32
Shell Size, MIL:H
Contact Type:Crimp
Contact Size:12 Power (6), 20 Power (26)
Mounting Type:Panel Mount
Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:9
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Housing Color:Black
Ingress Protection:Environment Sealed
Material Flammability Rating:-
Features:-
Shielding:Unshielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
YACT26MC04BD000000
YACT26MC04BD000000
STRAIGHT PLUG
8LT011B99BB
8LT011B99BB
8LT 7C 7#20 SKT RECP
BACC63BP22D19P8H
BACC63BP22D19P8H
CONN PLG HSG MALE 19POS INLINE
SiT3372AI-2E9-30NC122.880000X
SiT3372AI-2E9-30NC122.880000X
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVDS
HHV-50FR-52-154K
HHV-50FR-52-154K
RES MF 1/2W 1% AXIAL
MS24265R22B32S9-LC
MS24265R22B32S9-LC
D38999/26FE35HC-LC
D38999/26FE35HC-LC
CONN PLUG HSG MALE 55POS INLINE