TVS06RF-J61PD-LC
Description
CONN PLUG HSG MALE 61POS INLINE
DataSheet
TVS06RF-J61PD-LC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:61
Shell Size - Insert:25-61
Contact Size:20
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Threaded
Orientation:D
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Electroless Nickel
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CA3106E24-28SF80F0
CA3106E24-28SF80F0
ER 24C 24#16 SKT PLUG
D38999/20JJ29JA-LC
D38999/20JJ29JA-LC
CONN RCPT HSG FMALE 29POS PNL MT
TVS07RK-17-26P-LC
TVS07RK-17-26P-LC
CONN RCPT HSG MALE 26POS PNL MT
150D566X0020S2B
150D566X0020S2B
CAP TANT 56UF 20% 20V AXIAL
TVS06RF-J61PD-LC
TVS06RF-J61PD-LC