D38999/26WD15JE-LC
Description
CONN PLG HSG FMALE 15POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
D38999/26WD15JE-LC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:15
Shell Size - Insert:15-15
Shell Size, MIL:D
Contact Type:Crimp
Contact Size:16 (1), 20 (14)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature:-
Fastening Type:Threaded
Orientation:E
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium
Housing Color:Olive Drab
Ingress Protection:Environment Resistant
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CTVP00RW-11-35PE-LC
CTVP00RW-11-35PE-LC
CONN RCPT HSNG MALE 13POS PNL MT
SSF-4P BLK
ACT20MA98AB [V001]
ACT20MA98AB [V001]
SQUARE FLANGE RECEPTACLE
SiT3373AC-1B3-25NZ307.695484Y
SiT3373AC-1B3-25NZ307.695484Y
XTAL OSC VCXO 307.695484MHZ
C0625B001L
C0625B001L
VIBRATION ERM MOTOR 10K RPM 0.4G
VI-P0BB-EXX
VI-P0BB-EXX
VI-P0BB-EXX 12V/95V 75W 75W
D38999/26WD15JE-LC
D38999/26WD15JE-LC