CN0967C24A57PNY040
Description
CONN RCPT HSNG MALE 57POS PNL MT
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
CN0967C24A57PNY040 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle Housing
Type:For Male Pins
Number of Positions:57 (Power)
Shell Size - Insert:24-57
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:12 Power (2), 20 Power (55)
Fastening Type:Threaded
Orientation:N (Normal)
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Anodized
Housing Color:Black
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TN6S14-0012S1B
TN6S14-0012S1B
CONN PLG HSG FMALE 12POS INLINE
CTVP00RW-11-5HN-LC
CTVP00RW-11-5HN-LC
CONN RCPT HSNG MALE 5POS PNL MT
D38999/26JB4BB
D38999/26JB4BB
MILDTL 38999 III PLUG
SiT3373AC-4E3-33NE245.760000Y
SiT3373AC-4E3-33NE245.760000Y
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
SiT3372AC-2E9-33NG98.304000Y
SiT3372AC-2E9-33NG98.304000Y
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
SiT9365AI-2B3-25E325.000000X
SiT9365AI-2B3-25E325.000000X
XTAL OSC XO 325.0000MHZ LVDS
CN0967C24A57PNY040
CN0967C24A57PNY040