CN0966B22G19S7-040
Description
CONN PLUG HSG FMALE 19POS INLINE
Catalog
Circular Connectors - Housings
DataSheet
CN0966B22G19S7-040 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug Housing
Type:For Female Sockets
Number of Positions:19 (Power)
Shell Size - Insert:22-19
Shell Size, MIL:-
Contact Type:Crimp
Contact Size:16 Power
Fastening Type:Threaded
Orientation:7
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Cadmium over Nickel
Housing Color:Silver
Ingress Protection:Environment Sealed
Material Flammability Rating:-
Features:Coupling Nut, Self Locking
Shielding:Shielded
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
YACT26JC08BB000000
YACT26JC08BB000000
STRAIGHT PLUG
MS27467T25F19SC-LC
MS27467T25F19SC-LC
CONN PLG HSG FMALE 19POS INLINE
983-15 KV 4-08-03 S6-L
983-15 KV 4-08-03 S6-L
SG73P2ETTD106J
SG73P2ETTD106J
RES 10M OHM 5% 1/2W 1210
SiT3372AC-2B9-28NC160.000000Y
SiT3372AC-2B9-28NC160.000000Y
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
Y162625R0000C13R
Y162625R0000C13R
V/N 303136 25R000 0.25% B T 1555
CN0966B22G19S7-040
CN0966B22G19S7-040