AE167T25B46PA
Description
CONN PLUG MALE 46POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE167T25B46PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:46 (44 + 2 Coax)
Shell Size - Insert:25-46
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:A
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A, 23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN PLUG FMALE 4POS GOLD SCREW