AE326WH32PC
Description
CONN PLUG MALE 32POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE326WH32PC PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:32
Shell Size - Insert:H-32
Fastening Type:Threaded
Orientation:C
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C