AE208E14B15SB
Description
CONN RCPT FMALE 15POS CRIMP
DataSheet
AE208E14B15SB PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Female Socket
Number of Positions:15
Shell Size - Insert:14-15
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:B
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C