MKJ3C7F10-26DN
Description
CONN RCPT FMALE 26POS GOLD SLDR
DataSheet
MKJ3C7F10-26DN PDF
Number of Positions:26
Shell Size - Insert:10-26
Shell Size, MIL:-
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole
Mounting Feature:Bulkhead
Termination:Solder
Shell Material:Aluminum Alloy
Shell Finish:Electroless Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Ingress Protection:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):5A
Voltage Rating:500VAC
Cable Opening:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C