AE324KJ19PA
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE324KJ19PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:J19
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Stainless Steel
Shell Finish:Passivated
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C