AE166T15B19PA
Description
CONN RCPT MALE 19POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE166T15B19PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Receptacle, Male Pins
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:15-19
Fastening Type:Bayonet Lock
Orientation:A
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C