AE284T24F19S
Description
CONN PLUG FMALE 19POS CRIMP
DataSheet
AE284T24F19S PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:24-19
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Silver
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C