AE326FG11PB
Description
CONN PLUG MALE 11POS GOLD CRIMP
DataSheet
AE326FG11PB PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:11
Shell Size - Insert:G-11
Fastening Type:Threaded
Orientation:B
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C