AE326FF28SB
Description
CONN PLUG FMALE 28POS CRIMP
DataSheet
AE326FF28SB PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Female Sockets
Number of Positions:28
Shell Size - Insert:F-28
Fastening Type:Threaded
Orientation:B
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Nickel
Contact Finish - Mating:Gold
Color:-
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):7.5A, 13A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C