8D525W19PA
Description
CONN PLUG MALE 19POS GOLD CRIMP
DataSheet
8D525W19PA PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug, Male Pins
Number of Positions:19
Shell Size - Insert:25-19
Fastening Type:Threaded
Orientation:A
Shell Material:Aluminum
Shell Finish:Olive Drab Cadmium
Contact Finish - Mating:Gold
Color:Olive Drab
Shielding:Shielded
Current Rating (Amps):23A
Voltage Rating:-
Cable Opening:-
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C